Spektakl "Three days of snow" w Aoście we Włoszech podczas Festiwalu T'Danse - Danse et Technologie

Spektakl "Three days of snow" został zaproszony do udziału w Festiwalu T'Danse - Danse et Technologie i zostanie tam zaprezentowany 12 października 2017 roku.

Tytuł prezentacji: Three days of snow (tłum. Trzy dni śniegu)
Koncept, choreografia, reżyseria i wykonanie: Anna Mikuła, Dariusz Nowak, Kamil Pilarski

 
Opis:
Wycinek z podróży, lub raczej przeprawy - pełnej szmerów, odgłosów, mgły i niejasności. Jeden człowiek i jego dwa oblicza. Czy podwojenie i powielenie jest możliwe?
„Farewell to the mountains, high-cover'd with snow,
Farewell to the straths and green vallies below;”
(„Pożegnanie z górami, pokrytymi śniegiem
Pożegnanie ze ścieżkami i zielonymi alejami”)
/Arvo Part- My heart is in the highlands
Co stanie się, jeżeli istniejący model duetu przełamiemy wprowadzeniem trzeciej osoby? Człowieka. Tego, którego mijamy na ulicy czy w sklepie. W najczystszej swojej odsłonie.


Spektakl zaprasza widza do wyobrażonego i niejasnego świata, w którym podążać on może za historią odrealnionej pary. A może jest to jedna osoba? Duet przeradza się w trio, podczas którego wykorzystane są cytaty z dzieł Witolda Gombrowicza. Spektakl prezentowany był w Polsce i we Włoszech, zawsze odbierany jako zróżnicowany rytmicznie, skondensowany, wciągający i poetycki.
 
Spektakl powstał podczas rezydencji artystycznej w Stalker Teatro - officine CAOS w Turynie (Włochy), którą otrzymali Anna i Dariusz jako laureaci konkursu Artists in residence organizowanego przez tą instytucję. Stanowi on rozwinięcie ich poprzedniej pracy - duetu, który podczas konkursu 3...2…1…TANIEC w Krakowskim Centrum Choreograficznym został nagrodzony przez panią Joannę Leśnierowską i pana Eryka Makohona. Praca ta została także wyróżniona nagrodą jurorską od Ryszarda Kalinowskiego, Witolda Jurewicza i Zofii Rudnickiej w konkursie „Sense of move” podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.
Ponadto, prezentowany był podczas festiwali Shock Academia w Wilnie (Litwa), SzólóDuó Nemzetközi Tánc Fesztivál 2015 w Budapeszcie, 20 Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca w Lubelskim Centrum Kultury w Lublinie, SPACER 2016 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, „X Suwalskich Teatr-Akcjach” w Suwałkach, Współczesnego „SPACE” w Toruniu, Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego „Na bosaka” – Otwarta Scena Tańca w Połczynie-Zdroju.


Strona Festiwalu T'Danse - Danse et Technologie 

Komentarze

Popularne posty