Warsztaty dla dzieci i młodzieży w Zabrzu!
Living Space Theatre zaprasza na teatralne warsztaty twórcze!
Termin: 29.01.2018 – 02.02.2018
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu
Adres: 3 Maja 91A, 41-800 Zabrze
Dla kogo: Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży.
Trzy grupy, liczba miejsc: 45, wiek: 7-17
Cena warsztatów: 200 zł
Cena obejmuje pięć dni warsztatów od pn-pt po cztery i pół godziny dziennie (09:00-13:30) oraz możliwość oglądania dwóch spektakli teatralnych.
Pokaz etiud warsztatowych odbędzie się w piątek o 12:00. W cenę nie jest wliczone wyżywienie.
Zapisy: drogą mailową kamilbaryla55@gmail.com bądź telefoniczną 798 394 054
Podczas zapisów prosimy o dane: imię , nazwisko dziecka, wiek, telefon kontaktowy.
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Opis:
Celem projektu jest możliwość twórczego spędzenia czasu w okresie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. Formuła 5-dniowych warsztatów daje możliwość zainicjowania pracy nad powstaniem etiudy teatralnej od momentu poznania tekstu, poprzez twórczą pracę nad ruchem scenicznym, po przygotowanie własnej scenografii i kostiumów. Projekt zaczyna się 29 stycznia, kończy 2 lutego, pokazem powstałych etiud na scenie. Warsztaty będą się odbywały w trybie dopołudniowym.
W ciągu intensywnego tygodnia (4.5 godziny dziennie) pracujemy nie tylko nad zdobywaniem nowych umiejętności aktorskich, ale jest to też praca nad sobą, nad poznaniem własnych ograniczeń i możliwości. Rozwój wyobraźni i umiejętności pracy w grupie. Aktorstwo – zadania i zabawy aktorskie, praca z tekstem, praca z głosem.
Taniec –elementy tańca współczesnego, kreatywne zabawy w grupie.
Plastyka – Tworzenie scenografii oraz kostiumów.

Prowadzący:

Zajęcia teatralne:
Kamil Baryła
Absolwent PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracuje ze Szkołą Aktorską Teatru Śląskiego oraz SDK w Chorzowie. Aktor Teatru Współczesnego w Krakowie. Współtwórca wiele etiud filmowych studentów reżyserii z WRiTV i WST. Zagrał również w kilku pełnometrażowych filmach. Laureat, finalista wielu konkursów i przeglądów indywidualnych.
Anna Braun
Związana z Teatrem Nieotykietkowani od 15 lat. Obecnie studentka Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest również wykwalifikowaną animatorką czasu wolnego z certyfikatem uznawanym w Polsce i za granicą. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi oraz w prowadzeniu zajęć teatralnych. Pomysłodawczyni projektu „Teatr daje radość”.

Zajęcia plastyczne:
Małgorzata Baryła
Nauczyciel plastyki, scenograf i reżyser. Założyciel i instruktor grup teatralnych między innymi „Teatru Nieoetykietkowani”.
Aleksandra Piotrowska
Technik plastyk, nauczyciel plastyki w ZSS 39 oraz Zespole Szkół Katolickich. Osoba niezwykle kreatywna i pomysłowa.

Zajęcia taneczne:
Jakub Margosiak

Pomysłodawca i założyciel Living Space Theater. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Był asystentem prof. Sylwii Hefczyńskiej- Lewandowskiej w ramach przedmiotu „Techniki taneczne” w PWST Kraków. Stypendysta Rektora PWST, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Tarnowa i Gminy Miasta Tarnów. Członek International Dance Comittee.
Anna Mikuła
Współzałożycielka Living Space Theatre. Absolwentka PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z Maciejem Kuźmińskim, Teatrem Rozbark w Bytomiu, Faido Dance Company w Amsterdamie. Odbyła rezydencję artystyczną w Stalker Teatro - officine CAOS w Turynie we Włoszech. Laureatka konkursów międzynarodowych.

Link do regulaminu.

Wykonanie plakatu: Anna Mleczko

Komentarze

Popularne posty