Kaj dzias w SejnachZapraszamy na spektakl „Kaj dzias” do Ośrodka Kultury w Sejnach 9 kwietnia 2018 roku o godzinie 19.00!

O spektaklu:

Podobno u Romów ciągle gra muzyka - nawet, gdy nie ma co jeść. Życie staje się wtedy znośniejsze.
Spektakl teatru i tańca.
Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania.
Opowieść z różnych perspektyw.
Trochę magiczna i zarazem dobitnie dosłowna.
O Cyganach? O ludziach?
Zapraszamy na spotkanie z dziwakami, obcymi, artystami...
Chcemy zrozumieć coś o sobie patrząc na innych.

Ten barwny kolaż muzyki, pieśni i tańca jest dla widza niezwykłą szansą do poznania innego świata. Zadajemy sobie pytanie - czy Cyganie mieli określony cel podróży? I co z nami? Wędrówka, jako istotny motyw spektaklu, nie dotyczy wyłącznie Cyganów...
Pierwszy pokaz spektaklu odbył się 15 października 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta”. Pokaz dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Spektakl powstał w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Tarnowa.
Po spektaklu zapraszamy na rozmowę z publicznością.

Reżyseria: Jakub Margosiak
Choreografia: Zespół
Występują: Natalia Dinges, Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak 

Muzyka: Izabela Płachta/Monika Stańczyk (skrzypce), Kornel Uriasz/Marcin Pajor (akordeon), Miłosz Potoczny (gitara)
Scenografia i kostiumy: Magdalena Paw, Małgorzata Cichoń, Grzegorz Łabuda 

Aranżacja muzyczna: Marcin Słonina
Pomoc techniczna: Paweł Urbanowicz
Czas trwania: 60 minut

W dniach 7 i 8 kwietnia w godzinach 16:00 – 20:00 organizowane są warsztaty aktorsko – taneczne przygotowujące do udziału w części spektaklu:

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ ZAJĘCIA? Zajęcia skierowane są do osób zainteresowanych tańcem współczesnym, śpiewem, improwizacją taneczno-aktorską oraz połączeniem ruchu z głosem, ale przede wszystkim są otwarte na nowe doświadczenia. Warsztaty są okazją do poznania i rozwinięcia swoich umiejętności aktorskich i tanecznych, jak i wystąpienia przed publicznością podczas spektaklu. Zwieńczeniem, a zarazem motywem przewodnim warsztatów jest opracowanie fragmentu spektaklu pt. „Kaj Dzias” i zaprezentowanie go wraz z twórcami spektaklu 5 grudnia o godzinie 19:00 w Teatrze Rozbark. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania i doświadczenia. Zapraszamy wszystkich od 14 do 99 roku życia! Godziny warsztatów mogą ulec lekkiej zmianie/dostosowaniu po konsultacji z osobami chętnymi na warsztaty.

PROGRAM WARSZTATÓW:
• zadania aktorskie, zadania wyobrażeniowe, • warsztat emisji głosu - praca nad oddechem, rozluźnieniem oraz nad głosem w mówieniu i śpiewaniu, nauka pieśni cygańskiej; • warsztat tańca współczesnego - rozgrzewka, ćwiczenia z wykorzystaniem zasad tańca współczesnego, improwizacja indywidualna i grupowa inspirowana tańcem cygańskim, nauka choreografii; • połączenie śpiewu i tańca – opracowanie sceny spektaklu pt. „Kaj Dzias”; • próba z aktorami, tancerzami i muzykami na scenie; • wieczorny spektakl. Koszt udziału: 40zł/osoby. Limit miejsc: 25 osób.

Komentarze

Popularne posty