Pokaz spektaklu "Jezus Maria,Uchodźca!"
Zapraszamy na przedpremierowy pokaz spektaklu "Jezus Maria,Uchodźca!" w wykonaniu Living Space Theatre oraz dyskusję na temat migracji prowadzoną po spektaklu przez Alinę Czyżewską do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach 20 grudnia o godz. 19.00!
Opis spektaklu:

"Oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić». On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu." Mt 2, 13-14

Do Polski przybywa coraz więcej uchodźców – pojawiła się Maryja z dzieciątkiem, jest też Miś-niedźwiadek i wielu innych – tłumy czekają u granic Polski. Czy wpuścimy ich na nasze podwórka?
Zapraszamy na wyjątkowo barwne uchodźcze show…

Opis spotkania:
Podczas spotkania po spektaklu Alina Czyżewska - aktorka, aktywistka i wolontariuszka, opowie o swoich doświadczeniach z pobytu na Lesbos, o losach i sytuacji poznanych tam uchodźców i uchodźczyń, o reakcji i inicjatywach Greków w odpowiedzi na obecność uchodźców. Przedstawi fakty i zmierzy się z mitami i kłamstwami na temat uchodźców, a także wyjaśni kontekst prawny (Konwencja Genewska, Konwencja Praw Człowieka, Konstytucja) z perspektywy praw człowieka. W trakcie spotkania będzie miejsce na rozmowę o obawach związanych z uchodźcami, a także o fake newsach i metodach manipulacji oraz o tym, gdzie szukać wiarygodnych danych i o krytycznym podejściu do informacji.

Realizatorzy:
Reżyseria: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak
Wykonanie: Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Kuba Margosiak
Muzyka: Mateusz Flis
Kostiumy: Mag Blak Magdalena Sendek
Rozmowy: Alina Czyżewska

Czas trwania to ok. 2 godziny.

Wstęp na oba wydarzenia jest BEZPŁATNY

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc - edukacja@bwa.katowice.pl

Wydarzenia realizowane w ramach projektu "Zrozumieć kulturę" dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach wspierania wielokulturowości regionu. Współpraca: Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Do sztuki gotowi start

Komentarze

Popularne posty