"Jezus Maria, Uchodźca!" w Opolu!

Zapraszamy 26.06.2019 r. na spektakl "Jezus Maria, Uchodźca!" do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Po spektaklu odbędzie się dyskusja pn. "Uchodźca też człowiek" prowadzona przez Alinę Czyżewską.

Opis spektaklu:
"Oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić». On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu." Mt 2, 13-14

Do Polski przybywa coraz więcej uchodźców – pojawiła się Maryja z dzieciątkiem, jest też Miś-niedźwiadek i wielu innych – tłumy czekają u granic Polski. Czy wpuścimy ich na nasze podwórka?
Zapraszamy na wyjątkowo barwne uchodźcze show…

Opis spotkania:
Podczas spotkania po spektaklu Alina Czyżewska - aktorka, aktywistka i wolontariuszka, opowie o swoich doświadczeniach z pobytu na Lesbos, o losach i sytuacji poznanych tam uchodźców i uchodźczyń, o reakcji i inicjatywach Greków w odpowiedzi na obecność uchodźców. Przedstawi fakty i zmierzy się z mitami i kłamstwami na temat uchodźców, a także wyjaśni kontekst prawny (Konwencja Genewska, Konwencja Praw Człowieka, Konstytucja) z perspektywy praw człowieka. W trakcie spotkania będzie miejsce na rozmowę o obawach związanych z uchodźcami, a także o fake newsach i metodach manipulacji oraz o tym, gdzie szukać wiarygodnych danych i o krytycznym podejściu do informacji.

Realizatorzy:
Reżyseria: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak
Wykonanie: Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak
Muzyka: Mateusz Flis
Kostiumy: Magdalena Sendek
Rozmowy: Alina Czyżewska

Czas trwania to ok. 3 godziny (spektakl + dyskusja)

Wstęp na oba wydarzenia jest BEZPŁATNY
Obowiązuje rezerwacja miejsc: contact@livingspacetheatre.com

Wydarzenia realizowane w ramach projektu "Opolskie Gwiazdy Europy - Opolskie Otwarte na Świat" dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Opolskiego w ramach działania na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych. Współpraca: Stowarzyszenie Talent.

Komentarze

Popularne posty