Spektakle

"KAJ DZIAS"
Opis spektaklu:

Podobno u Romów ciągle gra muzyka - nawet, gdy nie ma co jeść. Życie staje się wtedy znośniejsze.
Spektakl teatru i tańca.
Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania.
Opowieść z różnych perspektyw.
Trochę magiczna i zarazem dobitnie dosłowna.
O Cyganach? O ludziach?
Zapraszamy na spotkanie z dziwakami, obcymi, artystami...
Chcemy zrozumieć coś o sobie patrząc na innych.
 
Informacje:
Ten barwny kolaż muzyki , pieśni i tańca jest dla widza niezwykłą szansą do poznania innego świata. Zadajemy sobie pytanie, czy Cyganie mieli określony cel podróży? I co z nami...? Wędrówka, jako istotny motyw spektaklu, nie dotyczy wyłącznie Cyganów...

Szczegóły spektaklu:
Produkcja: Living Space Theatre, Centrum Sztuki Mościce
Reżyseria: Jakub Margosiak
Choreografia: zbiorowa
Reżyseria światła: Radosław Lis
Występują: Natalia Dinges, Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak
Muzyka: Izabela Płachta (skrzypce), Kornel Uriasz (akordeon), Miłosz Potoczny (gitara)
Czas trwania: 50 minut

Link do traileru.

Warsztaty:
Równolegle z prezentacją spektaklu oferujemy organizowanie warsztatów tanecznych i aktorskich w ośrodkach kultury, w których pokazujemy spektakl. Chcemy zaszczepiać w ten sposób w ludziach ciekawość do teatru, umożliwiając początkującym artystom wystąpienie razem z nami na scenie dzieląc się z nimi inspiracjami, wiedzą i umiejętnościami.

Warsztaty obejmują:
- zajęcia z tańca współczesnego,
- zajęcia emisji głosu,
- połączenie śpiewu i tańca.

Warsztaty są nie tylko okazją do poszerzenia swoich umiejętności, ale także do sprawdzenia swoich predyspozycji scenicznych w bezpośrednim działaniu scenicznym. Czas trwania warsztatów ustalany jest z organizatorem danego wydarzenia.


"43 PRZYPADKI SZCZĘŚCIA"
Opis spektaklu:
Spektakl inspirowany jest historycznym wydarzeniem w szybie Zimnola kopalni „Polska” na terenie Świętochłowic, gdzie pod koniec XIX wieku 43 górników zostało „odciętych od świata” przez zawalenie stropu kopalni. Po 8 dniach pod ziemią górnicy zostali uratowani, a fakt, że wszyscy przeżyli uważa się za cud. „43 przypadki szczęścia” to spektakl teatru tańca zrealizowany przez Living Space Theatre. Czwórka aktorów tancerzy przedstawia sytuacje z przeszłości w sposób metaforyczny. Poruszane są zarówno tematy tragiczne, związane z zawaleniem się kopalni jak i radosne, wynikające ze szczęśliwie zakończonej akcji ratunkowej. Zdarzenia spod ziemi wyciągnięte są na jej powierzchnie, odwrócona perspektywa przynosi inny sposób patrzenia na wydarzenie.

Szczegóły spektaklu:
Produkcja: Living Space Theatre
Choreografia: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska
Występują: Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak, Jakub Kruczek/Andrzej Michalski
Czas trwania: 60 minut
Link do traileru


„JEZUS MARIA, UCHODŹCA!”
Opis spektaklu:
"Oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić». On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu." Mt 2, 13-14

Do Polski przybywa coraz więcej uchodźców – pojawiła się Maryja z dzieciątkiem, jest też Miś-niedźwiadek i wielu innych – tłumy czekają u granic Polski. Czy wpuścimy ich na nasze podwórka? Zapraszamy na wyjątkowo barwne uchodźcze show…

Szczegóły spektaklu:
Produkcja: Living Space Theatre
Reżyseria: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak
Wykonanie: Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Kuba Margosiak
Muzyka: Mateusz Flis
Kostiumy: Magdalena Sendek
Rozmowy: Alina Czyżewska
Czas trwania: 70 min.
Link do traileru


Projekt realizowany w ramach zadania "Zrozumieć kulturę" dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach wspierania wielokulturowości regionu.

„KSZTAŁTY” – spektakl dla dzieci
Opis spektaklu:
A co gdyby wszystkie otaczające nas kształty ożyły – zaczęły się poruszać, wchodzić na okna albo żyć tak jak ludzie – jeść, czytać, a nawet tworzyć człekokształtne relacje? Jak różne kształty jesteśmy sobie w stanie wyobrazić? Czy moglibyśmy się z nimi zaprzyjaźnić? Ukształtować coś, odkształcić, nabrać kształtu, być kształtu czegoś, mieć kształt lub wykształcić? Ten spektakl to nie jest kolejna wersja kopciuszka czy opowieści wigilijnej.

"K S Z T A Ł T Y" to spektakl teatru tańca, pobudzający wyobraźnię, przedstawiający życie dwóch abstrakcyjnych stworów o różnych kolorach i kształtach. Spektakl uruchomi wyobraźnię zarówno dzieci jak i dorosłych.

Szczegóły spektaklu:
Produkcja: Living Space Theatre
Reżyseria: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak
Wykonanie: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak
Czas trwania: 35 minut
Link do traileru

Projekt zrealizowany przy wsparciu Katowice Miasto Ogrodów - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek. 


Popularne posty